Májové Škrtněte si a v hlavní roli lidská hlava

Májové Škrtněte si prosím a v  hlavní roli prof. MUDr. Vladimír Beneš - přední český neurochirurg. Mgr.Josef Lada bohužel chyběl z důvodu nemoci.Ale svoji účast přislíbil v říjnu.Svérázný pohled pana profesora na jedny z nejtěžších lékařských operací zpříjemnila bluesová dvojice David Löffelmann a Tomáš Baierl alias Yo Cokin´duo .

Těším se s příznivci tohoto pořadu na viděnou opět po prázdninách a to 12.září. Škrtněte si ,  bude plné tajemna a jaderné energie.

foto : Standa Vrba

http://www.isusice.eu/index.php/susice/102-zpravy/12245-tenkrat-jeste-bacily-nebyly

Mudr.Vladimír Beneš

duo Yo Cokin - David Löffelmann a Tomáš Baierl

foto : Standa Vrba

Šlechtické setkání v dubnovém Škrtněte si

Oba hosty dubnového Škrtněte si spojovalo významné životní jubileum, které v tomto roce oslaví jak hrabě František Kinský tak i baronka Jana Germenisová - Hildprandtová.Oba samozřejmě spojuje odkaz významných šlechtických rodů, jejichž jsou členové. František Kinský je  v součastné době znám také jako bravurní průvodce pořadem České televize - Modrá krev.Opět vyprodaný sál sušického kina svým zpěvem potěšila také žákyně ZŠ Masarykova v Sušici, Simona Švelchová , která zazpívala písně od Edit Piaf.

František Kinský

foto ED

baronka Jana Germenisová - Hildprandtová

foto ED

zpívá Simona Švelchová

Mladí , neklidní a úspěšní v březnovém Škrtněte si

Jarní ,,Škrtněte si prosím" bylo věřím pro diváky příjemným zpestřením úterního březnového večera. Karel Janeček sice nevěděl co je za den, ale za to překvapil svými různými aktivitami a zajímavou vizí do budoucna.Mluvilo se hodně o projektech Demokracie 21 a Prezident 21.Michael Moureček zavzpomínal na svá cyklistická léta a představil se jako součastný  cyklistický konstruktérský vizionář.Oba hosté pořadu měli jedno společné jsou mladí ,neklidní a úspěšní.

Prostřednictvím aplikace d21 , kterou stvořil host prvního jarního Škrtněte si , Karel Janeček jsem vytvořil hlasování s názvem Co byste chtěli v pořadu Škrtněte si změnit ?

Hlasujte na : https://vote.d21.me/vote/Nya8CSmoz

Karel Janeček

Michael Moureček

vyprodaný sál sušického kina

Únorové Škrtněte si zaznamenalo velký zájem diváků

Ve Valentýnském 'Škrtněte si, prosím' jsem přivítal dvojici  atraktivních hostů - MICHALA HORÁČKA  (textař, spisovatel, esejista, novinář, básník, producent, prezidentský kandidát ČR pro  rok 2018) a TOMÁŠE hraběte CZERNINA - celým jménem Tomáš Zachariáš Josef Maria Děpolt Rudolf Kazimír Hostislav hrabě Czernin - (příslušník šlechtické vinořské větve rodu Czerninů, lesník a zemědělec, senátor PČR, člen Suverénního řádu Maltézských rytířů, majitel zámku Dymokury). Zájem diváků byl velký (sál kina byl vyprodán) a oba hosté je následně potěšili svým vyprávěním a zajímavými myšlenkami. 

Celý den  , který jsem měl možnost s Michalem Horáčkem prožít byl plný zážitků a setkání - viz článek Klatovský denník , www.isusice.eu a https://www.michalhoracek.cz/horacek-susici-potrebujeme-ucenlive-akceschopne-obcany/

http://www.denik.cz/z_domova/studenty-beseda-s-michalem-horackem-nelakala-20170216.html

http://www.isusice.eu/index.php/susice/102-zpravy/11690-michal-horacek-v-susicke-nemocnici

 

 

Michal Horáček s Františkem Švelchem majitelem sušického pivovaru

u kaple Anděla strážce

před diváky Škrtněte si prosím

foto se sušickým dívčím sborem Faux Pas

po skončení pořadu

z pohledu diváka

foto: Standa Vrba

zaplněný sál sušického kina

foto: Standa Vrba

Tomáš hrabě Czernin

Michal Horáček

foto: Standa Vrba

4 narozeniny za přítomnosti Osičky a Mercuriho

foto AS

Narozeninové Škrtněte si bylo díky přítomnosti zpěváka Petera Paula Pačuta přímo královské a Rosťa Osička pobavil diváky svým osobitým humorem a zajímavým vzpomínáním na mladá boxerská léta.Bouchalo šumivé víno a i diváci byli štědře obdarováni zajímavými cenami.Zvláštní pozorností byla obdarována paní Gábina ze Šušice , která je pravidelnou a věrnou divačkou Škrtněte si.

Peter Paul Pačut jako král Fredie

škrtající boxer Rosťa Osička

odměna pro pravidelnou divačku paní Gábinu

Listopadové Škrtněte si plné energie a překvapení

hosté psychotronik Pavel Kozák a ředitel správy NP Šumava Pavel Hubený

Připomenutí krásné atmosféry listopadového Škrtněte si prosím.Pavel Kozák při něm pomocí svojí virgule zjistil,že u pódia se před 9ti lety stalo nějaké radostné setkání a také prozradil ,že vrchol Svatobor je energeticky smutné místo.Pavel Hubený byl zaplaven vzkazy od návštěvníků se zájmem o dění v NP Šumava a uvedl na pravou míru některé informace o Modrém sloupu a také o březnické hájence.Gratuluji všem výhercům zajímavých cen.
V příštím roce přesně 24.1. v sušickém kině opět na viděnou :) foto:AS - www.isusice.eu

Pavel Kozák vypráví

Pavel Kozák s virgulí v sušickém kině

Pavel Hubený

Říjnové Škrtněte si prosím ve znamení očekávání, Bohuslava Martinů a cestování

Hosty říjnového pořadu byl 11.10.v 19:30 hod , český hudební skladatel a muzikolog, ředitel Institutu Bohuslava Martinů a autor koncertní, divadelní a filmové hudby.Svými skladbami např. ozdobil známé filmy Jana Hřebejka, Musíme si pomáhat, Horem pádem, Kráska v nesnázích, Kawasakiho růže, Líbánky a nebo  Případ pro exorcistu.Během zajímavého vyprávění musel být Aleš stále na telefonu nebot jeho manželka byla v očekávání.Druhým hostem byl přední fotograf Šumavy , tvůrce mnoha panoramatických fotografií Šumavy a cestovatel Vladislav Hošek.S jeho fotografiemi se krásně cestovalo

Zpěvné Škrtněte si prosím

11.9. se tradičně v prostorách sušického kina po prázdninové odmlce konalo další Škrtněte si prosím.Sice se nezpívalo ale vzpomínalo se a recitovalo.Petr Rezek je golfovým nadšencem a Jaroslav Hamberger stále milovníkem staré poezie. 

Petr Rezek vzívající

Jaroslav Hamberger škrtající

foto AS

Petr Rezek smějící

foto AS

zamyšlen

foto AS

Zářijové zpěvné Škrtněte si

po prázdninové odmlce bude 13.9. v 19 hodin v sušickém kině připraveno další Škrtněte si prosím.

Hosty budou populární zpěvák , skladatel a kytarista Petr Rezek a sušický učitel a zpěvák Jaroslav Hamberger.Bude to setkání dvou rozdílných zpěváků , které mnohé spojuje ale i rozděluje.

Vstupenky budou tradičně slosovány o věcné ceny a jsou v předprodeji na www.kinosusice.cz

www.petrrezek.cz

Divadelně-pekařsky-cestovatelské Škrtněte si

 Byl pozdní večer,  10. máj a do sušického kina po měsíci zval diváka zas hostů pořadu známý hostův  hlas.....

byl 10.květen a hostem byli herec , režisér a dramatik Antonín Procházka a pekařský mistr a cestovatel Karel Rendl

Vzpominalo se na divadelní a pekařské začátky a diváci se bavili nad tím , co se dá prožít na prknech co znamenají svět a co se stane , když v Africe vezmete nečekaného stopaře

 Foto: AS

zajimavý článek o pořadu na: 

http://obec.sumava.eu/index.php/sumava/102-zpravy/10151-jsem-krejci-divadelnich-her

Dakarské Škrtněte si ....aneb na plný plyn

12.4. v dalším díle pořadu Škrtněte si , měli diváci možnost znovu prožít letošní ročník nejslavnějši a nejtěžší automobilové soutěže Rallye Dakar 2016. Martin Kolomý , Josef Kalina a David Vršecký přiblížili svými osobními zážitky letošní ročník a vše bylo navíc okořeněno videosestřihem nejlepších momentů. A nechyběla ani zubatá žába !!!

V závěru proběhlo tradiční losování cen nejen od hlavního sponzora tohoto dílu ZKD Sušice ale i cen od týmu Buggyra Racing. Nechyběla ani autogramiáda.

www.buggyra.com

foto: buggyra

Foto ED- Sušické noviny

Foto : ED- Sušické noviny

Ojedinělé dakarské Škrtněte si ....a SOUTĚŽ o dvě vstupenky

 

Diváci  Škrtněte si prosím , budou mít 12.dubna v sušickém kině jedinečnou možnost setkání s úspěšnými jezdci letošní rallye Dakar.Pozvání totiž přijali Martin Kolomý ,který má za sebou několik ročníků a také etapových vítězství této nejnáročnější soutěže na světě.Josef Kalina , mnohonásobný účastník slavné Rally Paříž-Dakar, kde působil jako návigátor a čtyřikrát byl členem vítězné posádky Karla Lopraise.Napsal také velmi uznávanou knihu o této soutěži s názvem  Dlouhá křivolaká cesta. Třetím hostem bude David Vršecký , trojnásobný mistr Evropy v kategorii týmů a dvojnásobný mistr Evropy z let 2008 a 2009 v kategorii jednotlivců, který je i držitelem několika světových rychlostně-vytrvalostních rekordů.
Součástí pořadu bude také možnost vidět filmové záběry z letošního Dakaru a diváci , díky slosovatelným vstupenkám vyhrají i atraktivní ceny nejenom od tradičních partnerů pořadu ale i od samotného týmu Buggyra Racing.
 
 
Soutěž o dvě vstupenky:
 
Otázka zní  - V jakém roce byl poprvé odstartován závod  Rallye Paříž - Dakar
a/ 1975       b/1979         c/ 1985
 
Správné odpovědi můžete posílat do 11.4.2016  na  radenakl@seznam.cz  s heslem:  Dakar
 

Škrtněte si 16.2.2016 ve znamení srdce

Hosty pořadu byli tentokrát prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc. - významný český kardiochirurg, přednosta Kardiocentra a Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEMu , lékař , který během své dosavadní lékařské kariéry držel v ruce více jak 7000 lidských srdci a sušický legendární trenér a rozhodčí Jan Veverka.Charisma a vtipné vyprávění prof.Pirka a následné fotbalové sušické vzpomínání zaplněný kinosál potěšilo a rozesmálo.V závěru bylo hostům pořadu jako překvapení od spisovatelky Marie Malé předáno dřevěné srdce z dílny šumavského řezbářé Karla Titla.

3.narozeniny Škrtněte si prosím 19.1. 2016

Třetí narozeniny pořadu proběhly ve skoro zaplněném sušickém kině ve velkém stylu.Na podiu nečekaně bouchalo šumivé víno , řikaly se vtipy , popijela se skotská a zněly i skotské dudy.Úžasní hosté , Zbigniew Czendlik a Václav Rout a bavící se diváci , kteří navíc byli odměněni občerstvením i dárky od partnerů pořadu ZKD Sušice a pivovaru u Švelchů.
Foto: AS - www.isusice.eu

www.zkdsusice.cz

www.pivovarusvelchu.cz

 

 

 

 

hosté pořadu si dělají narozeninové selfie

Předvánoční Škrtněte si prosim 8.12.2015

Předvánočni pořad měl hned v úvodu diky  zpěvu Adéle Skočilové-Lučanské tu správnou předvánoční atmosféru .Pak Adéla zavzpomínala na svoje začátky v Sušickém dětském sboru , na působení v DJKT v Plzni  a sálem se  pak rozvoňela  italská káva .Na podium přišel barista Roberto Trevisan .Ten vzpomínal na rodnou Itálii, na svoje začátky a  také na to, proč samotní Italové tolik miluji kávu.

V závěru došlo k losování cen od partnerů pořadu  pivovaru u Švelchů a  www.sumava.eu.

Čokoládový dort čekal každého při odchodu , neboť jeho výherce se rozhodl ,že se s ostatnimi diváky o něj rozdělí .

Podrobný článek o tom , co hosté divákům o sobě prozradili na www.isusice.eu

V příštím roce škrtám s novými hosty už 3 rok .Tak  přijďte 😉

Hořící noviny pořadu

19. led, 2016

Narozeninové Škrtněte si aneb 3.narozeniny duchovně světské

Narozeninový pořad 19.ledna v 19 hodin přijde do sušického kina požehnat Zbigniew Jan Czendlik, římskokatolický kněz a děkan lanškrounský
mediálně známý zejména kvůli přátelským vztahům s řadou lidí z oblasti politiky a šoubyznysu a na skotské dudy přijde zahrfát a skotskou whiskou připít Václav Rout , přední český odborník na whisky, organizátor festivalu Skotské hry Sychrov a jeden z prvních skotských dudáků v České republice.
Bude zajištěno občerstvení a vstupenky budou opět slosovány.
Předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz